W Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wyjątkowa lekcja czytania poezji, którą poprowadzi uznany poeta Wojciech Bonowicz. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 października 2025 roku, rozpocznie się o godzinie 10:00. Uczestnictwo w lekcji jest bezpłatne, co daje szansę na głębsze poznanie sztuki poetyckiej i twórczości prowadzącego.
Wojciech Bonowicz to autor wielu cenionych dzieł literackich, w tym bestsellerowej biografii „Tischner” oraz licznych tomów poezji. Jego prace były doceniane w środowisku literackim, a autor uzyskał szereg nagród, w tym Nagrodę Literacką Gdynia oraz wyróżnienia imienia Wisławy Szymborskiej. Oprócz twórczości poetyckiej, Bonowicz zajmuje się również pisarską publicystyką, będąc regularnym felietonistą w „Tygodniku Powszechnym”.
Ważnym aspektem nadchodzącego wydarzenia będzie możliwość bezpośredniego spotkania z autorem oraz poznania jego refleksji na temat poezji. Bonowicz zwraca uwagę na unikalność twórczości poetyckiej, podkreślając, że jest to obszar, w którym artysta może w pełni wyrazić swoje myśli i uczucia. W kontekście twórczości literackiej, jego doświadczenia i przemyślenia na temat wolności w pisaniu stanowią istotny element jego artystycznej drogi, co z pewnością zostanie podkreślone podczas lekcji.
Źródło: Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Oceń: Zaproszenie na lekcję czytania poezji z Wojciechem Bonowiczem w Krosnie
Zobacz Także