UWAGA! Dołącz do nowej grupy Krosno - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

XXVIII Edycja Akcji „Czysty Wisłok” – Porządkowanie Brzegów Rzeki


W sobotę, 28 marca 2026 roku, odbyła się XXVIII edycja akcji „Czysty Wisłok”, która przyciągnęła wielu wolontariuszy. Uczestnicy skoncentrowali swoje wysiłki na sprzątaniu brzegów rzeki Wisłok oraz pobliskich terenów. Dzięki sporej liczbie ochotników i biorąc pod uwagę sprzyjające warunki atmosferyczne, udało się zamienić zanieczyszczone przestrzenie w czyste i przyjazne otoczenie. Na zakończenie akcji uczestnicy mieli okazję skosztować przygotowanej grochówki.

XXVIII edycja akcji „Czysty Wisłok” stała się okazją nie tylko do sprzątania, lecz także do integracji lokalnej społeczności. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie różnych stowarzyszeń z Gminy Krościenko Wyżne oraz przedstawiciele lokalnych rad. Uczniowie ze szkół podstawowych również dołączyli do grona ochotników, co świadczy o zaangażowaniu młodzieży w działania na rzecz ochrony środowiska.

W trakcie sobotnich prac zebrano różnorodne odpady, co pokazuje skalę problemu zanieczyszczeń w regionie. Wydarzenie to jest ważnym krokiem w kierunku poprawy stanu środowiska lokalnego oraz edukacji ekologicznej wśród mieszkańców. Informacje na temat kolejnych edycji oraz relacje z akcji można znaleźć na profilach społecznościowych Dzielnicy Krościenko Niżne.

Źródło: Urząd Miasta Krosno


Oceń: XXVIII Edycja Akcji „Czysty Wisłok” – Porządkowanie Brzegów Rzeki

Średnia ocena:4.45 Liczba ocen:6


Zobacz Także