Krośnieński Klub Kyokushin Karate odniósł znakomity sukces na Mistrzostwach Polski Kyokushin IKO Poland, które odbyły się w Myślenicach. Nasza reprezentacja składająca się z 23 zawodników zdobyła aż 10 medali w rywalizacji, w której uczestniczyło 696 sportowców z 70 klubów. Miejsca na podium potwierdzają wysoką jakość treningu oraz determinację krośnieńskich karateków. Przebieg mistrzostw oraz osiągnięcia zawodników wzbudzają ogromny entuzjazm w lokalnej społeczności.
W zawodach, które miały miejsce w dniach 11-12 kwietnia, zawodnicy z KKK wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem. Tomasz Pikuła oraz Seweryn Bożek zdobyli pierwsze miejsca w kumite, co jest nie tylko osobistym sukcesem, ale także dużym osiągnięciem dla klubu. Również inne medale, w tym drugie i trzecie miejsca w kumite oraz kata, przyczyniły się do wysokiej pozycji klubu w całych mistrzostwach.
Warto zauważyć, że sukcesy zawodników były możliwe dzięki wsparciu profesjonalnej kadry trenerskiej, w tym Shihana Romana Woźniaka i Senseia Ireneusza Kaszy. Zawodników wspierali również doświadczeni sędziowie, Sensei Agata Choińska-Woźniak i Sensei Wojciech Fic. Dodatkowo, wyjazd na Mistrzostwa został zrealizowany przy pomocy finansowej Miasta Krosna oraz Gminy Jedlicze, co podkreśla znaczenie społeczności lokalnej w osiąganiu sportowych celów. Klub oraz całe miasto mogą być dumne z tak znakomitych wyników osiągniętych w tak prestiżowych zawodach.
Źródło: Urząd Miasta Krosno
Oceń: Wielki sukces Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate podczas Mistrzostw Polski
Zobacz Także

